” Książki z gatunku romanse”

                        ” Książki z gatunku romanse”

Charakterystyka romansów w wydaniu książkowym

W pozycjach tych znajdziemy szereg wzniosłych uczuć, które niejednego czytelnika przyprawią o szybsze bicie serca czy chęć przeżycia na własnej skórze tego co właśnie czują bohaterowie danej opowieści.

Dobre romanse opierają się na zdrowej relacji i choć niekoniecznie początek musi być uporządkowany i prawy, najważniejsze by zakończenie pozostawiało w sercu dobre odczucia i emocje.

Zdecydowanie istotną rolę odgrywa fabuła danej książki. Dlatego też, w naszej ofercie przewidzieliśmy ich całe mnóstwo, bo jak wiadomo, każdy z nas jest inny, zatem w danej chwili potrzebuje innego rodzaju uniesień czy po prostu wytchnienia w swoim stylu.

Ważne jest by bohater posiadał nadrzędny cel, do którego zmierza. Stanowi to istotny element, ponieważ każdy z nas doskonale wie, że życie bez jasno sprecyzowanego celu staje się mdłe, nudne i bezsensowne.

Jeśli jeszcze ten cel, jest głęboko ukryty, to bardzo nurtuje to czytelnika i nakręca do dalszego przekładania kolejnych kartek.

Romanse pokazują też jeden bardzo ważny, ale często zapominany przez nas element naszego życia.

Kochanie kogoś za coś i mimo wszystko. Oczami wyobraźni oglądamy głębszą więź bohaterów. Widzimy to, czego normalnie często na pierwszy rzut oka nie sposób dojrzeć.

Natomiast gdy ktoś chciałby pobawić się trochę w niegrzeczne gierki, na ratunek przyjść może tutaj element zabawy dla dorosłych zwany trójkątem. Bywa, że wstydzimy się publicznie wyznać taką fantazję, zwłaszcza w gronie rodzinnym. Czytając nie robimy nic złego ani moralnie zepsutego. To tylko sztuka, która ma nas bawić, uczyć i zachwycać.

Dlatego rzeczą normalną jest, że przy czytaniu książek tego gatunku czasami nasze emocję wprost eksplodują i znajdują ujście w postaci chociażby łez czy głośnego śmiechu.

Korzyści z czytania romansów

– w doskonały sposób odprężamy się po ciężkim dniu pracy

– współodczuwamy emocje bohaterów, co przekłada się często na większą empatię i wrażliwość w naszym życiu

– ubogacamy własny języka, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z klasyką

– rozwijamy naszą wyobraźnię

– dostajemy natchnienie w realizacji śmiałych pomysłów realizowanych wspólnie z naszymi partnerami, mężami itd.

– przeżywamy w wyobraźni życie zupełnie innego niż nasze obecne, za którym czasem tęsknimy mimo woli

– eliminujemy stres

– ułatwiamy zasypianie